Добре бути студентом у Чехії, тому що є знижка 75% на громадський транспорт міжміського сполучення, 50% знижки на проїзний у Празі, дешеві мобільні тарифи та багато інших ніштячків, які допомагають студентам економити їхні обмежені кошти.
А що ж пропонують банки? Банки теж на стороні студентів. Раджу студентам після отримання ISIC (студентський) бігти відкривати рахунок у чеському банку, тому що рахунок у Чехії вам рано чи пізно знадобиться.
Ось і я для вас приготував коротку підбірку банків, де вас зустрінуть з посмішкою та запропонують вигідні умови.
Лише скажу наперед, що якщо однією з переваг банку буде вказано безкоштовне обслуговування рахунку, то це дійсно перевага, тому що зазвичай банки беруть щомісячну оплату.
1. KB (Komerční banka)
За відкриття рахунку у цьому банку ви отримаєте у подарунок 700 крон. Звичайно ж, що у такої халяви є свої умови. Бонус розділяється на дві частини й за кожну виконану умови ви отримаєте 350 крон. По-перше, мусите мати при собі дійсну ISIC-картку видану на території Чехії. По-друге, відкрити рахунок з 1 вересня до 31 жовтня (ця акція проводиться кожного року). Також мусите провести мінімум 1 банківську операцію до 31 жовтня, щоб вам зарахувався бонус.
Додаткова інформація:
- У Празі є розгалужена мережа відділень та банкоматів;
- Зняття готівки з банкоматів KB без комісії;
- 1 на місяць зняття готівки закордоном без комісії;
- Картка з власним дизайном безкоштовно;
- Безкоштовне обслуговуванн рахунку.
2. Raiffeisen Bank
Це був мій перший банк у Чехії. Я ним повністю задоволений. Доказом цього є те, що я вже не студент, а все рівно маю у них рахунок.
Вибачте на слові, але ці «скотиняки» знають як вас затягнути у свої тенета.
Умови наступні:
- Безкоштовне обслуговування рахунку, якщо робите мінімум 3 покупки за місяць (інакше
- Зняття готівки без комісії у всіх банкоматах Чехії та закордоном;
- Безкоштовний мультивалютний рахунок на який можна приймати 19 різних іноземних валют без втрати на конвертації (у переліку валют немає гривні);
- Щомісячний бонус у розмірі 100 крон за активне використання рахунку (діє перші 12 місяців з моменту відкриття рахунку);
- Розгалужена мережа банкоматів і відділень.
Увага!!! Бонус є акційною пропозицією й пропонується тим, хто відкриє рахунок протягом вересня-жовтня, тому перед тим як відкривати рахунок перейдіть за посиланням нижче й переконайтесь чи банк пропонує такий бонус.
Також при відкритті рахунку слід мати з собою підтвердження про навчання (вистачить студентського).
3. ČSOB
Вони не пропонують спеціальний рахунок для студентів, але мають пропозицію загалом для молодих людей від 18 до 26 років.
У порівняні з вище наведеними банками цей банк не дає жодних значних бонусів, окрім безкоштовного обслуговування рахунку.
Сам маю рахунок у цьому банку вже 2 роки. Всім задоволений, а особливо тим, що у них банкомати на кожному кроці та багацько відділень.
А якщо студенту менше 18 років, то де можна відкрити рахунок?
То для вас є AirBank.
Всього декілька банків пропонують підліткам відкрити власний рахунок.
Наприклад, є Fiobank і MBank, але перший вимагає довіреність від батьків, а другий відкриває рахунки для підлітків з чеським громадянством. У звичайного українського підлітка залишається єдиний варіант – AirBank.
Для відкриття рахунку в цьому банку вистачить показати закордонний паспорт та візу. Рахунок можна відкривати з 15 років.
Банк з кожним роком стає популярнішим серед чеської молоді.
Умови схожі, що й в інших банків:
- Безкоштовне обслуговування рахунку;
- Мальтивалютний рахунок у кроні, євро та доларі;
- Зняття готівки в їхніх банкоматах без комісії, але в інших банках 25 крон за одне зняття;
- Комісія за миттєвий переказ коштів 1 крона за транзакцію.
Про чеську банківську систему тут