Про повернення померлих за кордону в Україну

Денис Матейко співвласник міжнародної ритуальної фірми: «Funeral Repatriation Memento Mori» детально розповів нам про репатріацію  померлих закордоном, яка вартість цієї послуги, проблемами з якими  часто стикаються люди, та як пандемія коронавірусу вплинула на  міжнародну репатріацію померлих.  

Розкажіть будь-ласка як виглядає Ваш робочий день?

Хотілось би наголосити на тому, що ми працюємо 24 години на добу, без вихідніх та локдаунів. Часом буває, що люди дзвонять пізно в ночі у розпачі. Тому доводится вмикати комп’ютер та починати діяти.

У Вас велика команда?  

Так звичайно, ми дуже ними пишаємось, тому що, кожний з них знає: по перше, за що відповідає, по друге, всі вони, дуже віданні свому керівництву та працьовиті. 

Розкажіть будь ласка як виглядає процес репатріації під час пандемії  коронавірусу, і скільки коштує така послуга?

Загалом процедура оформлення документів така сама, але найгріше зараз це те, що всі державні установи сповільними свою роботу, в деяких країнах документи повинні проходити карантин, і, на жаль, це дуже ускладнює послуги репатріації. Через пандемію виросло число кремацій, тому, звичайно, є черга. Вартість репатріації сягає приблизно від 1000 євро і більшою мірою, звичайно, усе залежить від країни та міста знаходження померлого. Бувають випадки коли є можливість зробити транспортування безкоштовно, при наявності відповідного страхування та певних обставин смерті. 

Чи кремація померлого на COVID-19 є обов’язкова?

В кожної країни свої правила та вимоги, які постійно змінюються, але у Чехії вона є не обов’язковою. 

З якими проблемами частіше усього стикаються наші співвітчизники?

Людина, яка переживає горе, не здатна діяти та мислити раціонально. Тому перш за все, я раджу завжди звертатись до професіоналів, саме  вони спрощують усю процедуру репатріації, та дають Вам змогу побути  наодинці, або з родиною у скорботі. Звичайно, іноді, були такі випадки, що ритуальні фірми діяли зовсім не чесно і як, то кажуть в народі НЕ «по людськи». 
До нас звернулась дівчина, років 20ти, у якої тато помер в Німеччині. Вона підписала контракт з однією фірмою і розповіла нам, що до початку  репатріації батька ціна за послугу чомусь  різко зросла у 2  рази. Коли  дівчина сказала, що такі умови співпраці її не влаштовують, працівник цієї фірми почав вимагати гроші та погрожувати, що не віддасть їй оригінали документів. Така робота неприпустима, тому, наша команда почала діяти.

Що Ви порадите нашим співвітчизникам?

Я завжди наголошує на те, щоб люди, не залишались в іншій країні нелегально, бо життя дуже непередбачена річ, ніхто з нас не знає коли настане той «останній день». Не нехтуйте Страховими послугами,  контролюйте термін його дії, влаштовуйтесь на офіційну роботу. Звістка про смерть – це великий біль та розпач для сім’ї, тому додатковий клопіт буде зовсім недоречний в і так важкий для них час.

Чи існує життя після втрати?

Так, час лікує все. Переживаючи смерть близької людини, рідні проходять процес адаптації, а саме прийняття цієї інформації, іноді люди не можуть впоратись з цим самостійно, тому у таких випадках, я раджу, звертатись за допомогою до психолога та рідних Вам людей.  На жаль, смерть – це не відокремлена частина нашого життя, просто у кожного свій час, тому насолоджуйтесь та цінуйте своє життя.

Відео

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.