Велопрокат у Празі

Після переїзду на нову квартиру (ближче до роботи) мені спало на думку почати їздити на роботу на велосипеді для економії часу. Окрім цього, пересісти на велосипед мене мотивувало декілька причин: початок теплої весни, бажання скинути декілька кілограмів набраних за час карантину та й просто сама думка їздити на велосипеді по старій Празі приносить мені задоволення.

Першим, що я зробив так це почав дивитись ціни на велосипеди. Я знайшов прекрасний ровер для міста за 3600 крон. Мене абсолютно влаштовувала ціна, але я щось чув про те, що у Празі існує прокат велосипедів. Почав досліджувати це питання.

Поїздка на велосипедах компанії Rekola

Зараз з вами поділюсь тим, що я дізнався.

Існує декілька фірм, які займаються прокатом велосипеда. Загалом, вони всі працюють за однаковим принципом. Клієнт завантажує додаток на свій смартфон, проходить простий процес реєстрації та додає свою банківську картку з якої автоматично буде зніматись оплата за поїздку на велосипеді.

На цьому відео від компанії Nextbike показано як виглядає процес оренди велосипеда. Як можете самі переконатись – це неймовірно простий процес.
RekolaNextbike
Ціна24 крони за 30 хвилин
195 крон підписка на місяць
24 крони на місяць
149 крон підписка на місяць
Кількість велосипедів
у Празі
1200800
Де можна залишити
велосипед після поїздки?
Майже всюдиТільки на спеціальних стоянках

Особисто я надаю перевагу чеській фірмі Rekola, тому що вони мають більшу кількість велосипедів і те, що ці велосипеди буквально на кожному кроці. Однією зі значних переваг Rekola є те, що у них є можливість залишити велосипед практично де завгодно. Я залишаю велосипед просто закріпивши його до найближчого ліхтаря чи паркану. У випадку ж Nextbike – тільки на спеціальних стоянках, що фактично можуть бути досить далеко від місця куди ви прямуєте.

Їздити на орендованому велосипеді вигідно з фінансової точки зору. 

Візьмемо, наприклад, велосипед за 3600 крон.

3600/195=18.46

Тобто за 3600 крон ми можемо кататись на велосипеді 18 місяців (1,5 роки). Якщо з них віднімемо листопад, грудень, січень та лютий, коли ми скоріш за все забудемо про поїздки на велосипеді, то фактично вийде 3600 на два роки.

Ще величезною перевагою є те, що якщо хтось раптом хтось вирішить вкрасти велосипед, то вам “ну і шо”, то ви просто пройдете декілька метрів і біля чергового ліхтаря візьмете собі новий ровер. Якби велосипед був би вашим, то це вже погані емоції, смуток і журба, а воно вам треба. Також, велосипед вимагає регулярного обслуговування, а це ще нові витрати.

До зустрічі на велошляхах!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.