Відеоблогерка і підприємиця Ксенія Кава (ІНТЕРВ’Ю)

Вас цікавить як можна зробити успішну кар’єру в Празі за 3 роки? Мене, особисто, це цікавить. Тому я взяв інтерв’ю у молодої дівчини, яка успішно веде відеоблог, викладає чеську мову і має власну мовну онлайн-школу.

Про Ксенію Каву

Більшість її знає, як Xenia from Czechia. Своїми відео вона допомогла сотням людей підготуватись до переїзду в Чехію. Я відношусь до цих людей. Особливо мені допомогли відео з порадами щодо вивчення чеської мови.

У неї канал не просто дівчини, що мешкає у Празі, а канал професійної викладачки чеської мови, тому всі поради у її відео правильні і перевірені. За це я і обожнюю її канал.

Рекомендую 2 відео, які найбільш мене зацікавили.

Зараз Ксенія директор власної мовної онлайн-школи.  Більше читайте в інтерв’ю, що нижче.


Інтерв’ю з Ксенією Кавою (Xenia from Czechia)

Про мовну школу Крокос

З чого почалась мовна школа?

Я насправді вже давно хотіла відкрити школу і ця мрія жила ще з часів інституту. Була в голові ідея, що я коли-небудь приїду і відкрию власну школу.

А взагалі все почалось з того, що я викладала чеську сама, тобто на приватних заняттях. Також викладала в інших школах. З часом набрала таку кількість студентів, що вже просто не могла впоратись. Розуміла, що сама не справлюсь із такою кількістю учнів і було потрібно розподілити сили. Також було розуміння того, що якщо я наберу певну кількість викладачів, то з роботою буде справлятись легше. Ось так і народилась школа!

Хто в основному звертається за послугами у школу? Є якась виключно одна категорія людей, наприклад студенти чи працівники?

Дуже багато категорій людей. У нас займаються студенти віком від 8 до 60 років. Тобто, віковий діапазон вельми широкий.

Можна розділи учнів на декілька груп: діти з україномовних і російськомовних родин, які йдуть у школи, студенти, які готуються до вступу у ВНЗ, ну і плюс люди, які живуть тут, в Празі, та не володіють чеською мовою, хоча я вважаю, що це не правильно. Коли людина живе тут певний час, то вона мусить володіти чеською мовою. Ще є одна категорія людей (найбільш мені цікава) – це ті, кому вивчення мови просто по кайфу. Їм просто подобається чеська і вони її вивчають.

Які є мовні курси в твоїй школі?

Є дуже багато варіантів. Я намагалась створити якомога більший діапазон, щоб кожен міг підібрати те, що йому подобається, що йому потрібно.

Для початківців є курси, їх два види. Один звичайний класичний для початківців, де ми даємо як граматику так і лексику, плюс розмовна практика.  Також є курс для емігрантів. Для емігрантів я складала програму спеціально для тих людей, які переїздять у Чехію. І в цій програмі даються тільки ті теми, які будуть необхідні для людей в щоденних ситуаціях. Тобто, які спілкуватись у поліції, на пошті, в банку і т.д.

Плюс ще є курси з носіями мови. Вони можуть включатись у курси для початківців і продовжуючих.

Також ми ще розробили курс для медиків.  Я ним дуже горджусь, якщо чесно, тому що він дуже широкий і спрямований для підготовки до вузького екзамену. Ця частину екзамену найскладніша і багато хто його не здає. Тому я вирішила дати людям саме те чого вони хочуть. Тому що враховуючи свій досвід викладання в інших мовних школах я зрозуміла, що під словами “медичний курс” чи “курс підготовки до екзамену” криється просто те, що люди приходять і займаються за класичними підручниками з чеської.

На таких же курсах потрібні спеціалізовані знання.

Так, там потрібно вивчати спеціалізовану термінологію, читати медичні статті, тому що саме це питають на екзамені. І я вирішила відштовхуватись саме від цього.

Скільки коштує курс, наприклад медичний?

Зараз ми зробили декілька блоків цього курсу. Тепер його можна пройти з нуля, а раніше можна було розпочати вивчення курсу тільки із середнього рівня. Зараз є перший і другий блоки, – вони для початківців і вартість такого курсу 6 000 крон. Можна взяти блоки окремо. Перший блок – це основи чеської мови, плюс другий блок – це основи термінології.

Можна взяти 2 і 3 блоки – це для продовжуючих, там ціна вище, близько 10 000 крон. У цих блоках вже починається термінологія і підготовка до екзамену.

Більш детально на сайті:

http://www.krokos.cz/index.php/languages/czech/

Яка кількість студентів зараз проходить навчання у школі?

Близько 40.

А за весь час?

За відчуттями близько півтисячі. Це з квітня минулого року, враховуючи, що ми займаємось в основному онлайн.

Що тобі подобається в твоїй роботі?

Найбільш за все мені подобається, що люди до нас звертаються з різних міст, – з України, Росії, і навіть закордону. Є декілька студентів з Мальти, які хочуть переїхати в Чехію. Ось це мені, мабуть, найбільше подобається. Це класно, тому що є можливість зі всіма познайомитись, поспілкуватись, завжди щось нове від студентів дізнаєшся.

Які були складнощі при відкритті школи?

Складно було пояснити людям, що весь процес навчання буде проходити онлайн. У багатьох не вкладається у голові як вони так відбуваються.

Також складним стало оформлення документів. На початку ми думали відкрити фірму, але все-таки вирішили відкрити жівностяк (приватне підприємництво). Це виявилось набагато вигідніше і зручніше. Наприклад, немає ніяких податків, якщо дохід на рік менше ніж 350 000 крон.

Які плани на школу?

В найближчому майбутньому я б хотіла зробити марафон чеської мови. Скоріш за все, він буде проходити онлайн, у форматі вебінару. Наберемо певну кількість студентів, раз на тиждень вони будуть слухати вебінар і потім за тиждень вони будуть виконувати завдання від викладачів. Думаю це все буде розраховано на 8 тижнів, щоб вони за цей час оволоділи якимось базовим рівнем чеської.

Яка мета цього марафону?

Марафон направлений на самостійне вивчення мови. Хочу навчити людей, щоб вони могли навчатись самостійно. Мені до них хочеться донести інформацію, що вони сидячи дома на дивані, грубо кажучи, можуть вивчати мову.


Про соціальні мережі і бізнес

Як тобі допоміг відеоблог у бізнесі?

Це прекрасний спосіб для самореклами. Люди йдуть, бо дивляться відео і бачать, що я можу порадити щось корисне, що я до них відкрита і т.п.

Дай декілька порад з власного досвіду про те як вести бізнес у соціальних мережах.

Дуже важливо створення власного бренду. Якщо ми говоримо чи то про канал на Youtube, чи то про якусь групу чи сторінку у Facebook, то найважливіше, це подумати з чого розпочати. Я, наприклад, розпочала з каналу і там зробили свій певний бренд, створила собі певний імідж, тому що все йде від цього.

Загалом треба виробити свій стиль, щоб люди проходили на той канал, бачили тебе, слухали тебе, а потім з часом говорили: “Ааа! Це ж та руда дівчина, яка відео знімає!”. Потім виникають зв’язки із основною діяльністю, із роботою чи бізнесом. Люди шукають курси чеської мови і йдуть до того, кого знають, де впевнені, що отримають бажаний результат.


Про накрутку підписників і плагіат

Я бачив пост на твоїй сторінці у Facebook, де ти написала, що відеоблогери А+А накручують підписників і також зплагіатили твоє відео. Прокоментуй це.

У мене є друг, який слідкує за накрутками у блогерів (він просто цим захоплюється). Ось він і слідкує за російськомовними чеськими блогерами, які знімають відео. І у них, в А+А, кількість підписників і кількість переглядів, та якість того, що вони знімають трішечки не збігаються. І той друг подивився і побачив, що у них йде накрутка. Нічого проти не маю, це особиста справа кожного, але для мене ця накрутка трохи самообман, тому що “навіщо?”.

А що за відео зплагіатили?

Я у них бачила таке ж відео, що у себе, про чеський менталітет. На рахунок ідеї, то бог з нею, тому що відео такого типу є практично у кожного відеоблогера. Але коли я чую свої слова, то це якось трішки дивно. Звичайно, я на них не ображаюсь, але ситуація неприємна.

Дякую за інтерв’ю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.