Витрати студента в Чехії (результати дослідження)

Тисячі українських батьків планують відправити або вже скоро відправлять на навчання у Чехію своїх дітей. Роблять це вони, щоб дати своїм чадам перспективу прекрасного життя. Як відомо, в Чехії безкоштовна освіта, але за все інше студент мусить платити із власної кишені.

У цій статті я розповім про те скільки потрібно студентові на місяць у різних містах Чехії. Стаття буде ґрунтуватись на дослідженні студентського журналу Studenta.cz. Для створення дослідження видання опитало студентів і навело їхні відповіді у своїй статті.

Витрати студента у Празі

Скільки потрібно грошей студенту на життя у Празі? Ось таке запитання батьки ставлять перед собою, коли планують відправити дитину на навчання. Дослідження наводить цифру 12 000 крон у місяць. І я, як студент підтверджую, що десь стільки й потрібно на прожиття.  На графіку ви можете побачити скільки потрібно на різні сфери життя. Найбільше йде на житло, а найменше на проїзд у громадському транспорті.

Зі свого досвіду скажу, що можна знайти гуртожиток, де за ліжко можна платити всього 2500 крон на місяць, але це у двомісній кімнаті. Наприклад, я за одномісну кімнату у гуртожитку платив 4500 крон. Душ, кухня і туалет були на поверсі, а не у кімнаті. А на їжу витрачав 4300 (продукти у супермаркеті + заклади громадського харчування).

У мене у Празі були різні місяці, але я витрачав у середньому десь 12000-14000 крон.

Моя сусідка з Казахстану витрачала  щомісяця приблизно 250-300 євро. Тобто, у Празі можна прожити і на 9000 крон, але це буде доволі складно.

Мобільний зв’язок у Чехії один з найдорожчих у Європі, тому я ще підготував статтю про те як студенту зекономити на ньому.

Витрати студента у Брно

Як бачите на графіку, що загалом сума витрат вийшла та сама, але є різниця між витратами у різних сферах. Проїзд коштує на 15 крон більше, ніж у Празі. Житло – навпаки, коштує на 400 крон менше. На продукти теж йде менше, тому що ціни нижчі, ніж у Празі. Прага все-таки столиця.

Витрати студента у Парубіце

Пардубіце головне місто Пардубіцького краю. Місто у 1,5 години їзди автомобілем від Праги. Місто невелике, тому студенти навіть не вказали витрати на громадський транспорт, але розповіли, що в основному користуються велосипедом або ходять пішки.

Житло коштує дешевше, ніж у двох попередніх містах.

Я одного разу був у Пардубіце й у мене повно приємних вражень. Пардубіце – це звичайне чеське місто з охайними вулицями, красивою архітектурою, приємними людьми та чистим довкіллям. У таких містах відпочивають від столичної метушні.

Витрати студента в Оломоуці

Красиве місто якому тисячу років і у котрому мешкає трішечки більш як сто тисяч людей. У цьому місті серед студентів, як і у Пардубіце, користуються великою популярністю велосипеди та ходіння пішки. А проїзний коштує всього 150 крон. У цьому місті студенти у середньому витрачають на житло 2500 крон у місяць, що є найнижчим показником серед інших міст. Завдяки такій ціні на житло загальні витрати студента в Оломоуці склали 8000 крон.

Це дослідження врахувало тільки витрати на побут, але не потрібно забувати про купівлю підручників на початку семестру і канцелярських товарів, і про те що потрібно купити ноутбук і т.д.

Отже, вам доведеться доволі багато витратити на навчання своєї дитини у Чехії. Це як мінімум на перший час поки вона не знайде роботу для студентів (про підробіток для студентів я напишу у наступній статті).

Підписуйтесь на блог у Facebook, щоб не пропустити нових статей.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.