Як поступити в чеський університет без екзаменів?

Чехія входить до короткого списку країн, де повністю безкоштовна вища освіта. Нагадаю, що вища освіта безкоштовна для всіх, у тому числі й для іноземців. 

У вищої освіти в Чехії є ще декілька приємних бонусів – диплом ЄС, якісна освіта, дотримання прав студентів і викладачів. Окрім цих переваг, в деяких ВНЗ є спеціальності на які приймають без екзаменів. Звичайно, що значна частина студентів так і не закінчує університет, коли дізнаються, що відсутність вступних іспитів не означає відсутність реально навчання.

На прикладі одного університету я розповім як можна стати студентом в Чехії без екзаменів.

Про університет

Vysoká škola polytechnická Jihlava (Вища політехнічна школа Їглава) – це молодий університет, який був заснований 2004 року в місті Їглава (Край Височина). З Їглави до Праги їхати всього 1,5 години поїздом. Завдяки тому, що університет доволі молодий вся його інфраструктура ніби тільки що зійшла з конвеєру та ще пахне салоном нового автомобіля.

Вони пропонують декілька навчальних програм, але нас цікавить конкретна спеціальність, куди приймають без іспитів.

У них є цікава спеціальність – це туристичний бізнес. 

Переваги цього університету

  1. Університет співпрацює з європейською програмою обмінів Erasmus+, тобто є можливість під час навчання поїхати на пів року вчитись в Португалію, Швецію, Францію або в іншу країну Європи. 
  2. У зв’язку з тим, що університет новий, то відповідно нова навчальна інфраструктура, що теж допомогає та стимулює до навчання.
  3. ВНЗ стимулює отримання міжнародного досвіду, тому допомогає студентам з працевлаштуванням на час літніх канікул у Греції, Іспанії, Мальті та інших курортних країн ЄС.
  4. Лояльніше ставлення до студентів-іноземців. 

Про спеціальність

Можливо зараз, коли на вулиці 2021 рік і туризм у занепаді, здається, що ця спеціальність неактуальна. Таке судження помилкове, тому що вакцина вже є, кордони будуть відкриті, а це означає, що сфера туризму буде повільно виходити з кризи. Відповідно, індустрії будуть потрібні кваліфіковані кадри. 

За оцінками експертів, туристичний ринок Європи повністю відновиться до 2024 року. 

Туристичний бізнес викладається як і на денній формі, так і на заочній.  По закінченню навчання студент отримає диплом бакалавра.

Про єдину вимогу для іноземних абітурієнтів

Університет вимагає від іноземців знання чеської мови на рівні B1. Екзамен можна здати в них. Іспит складається з двох частин – письмової та усної. Там нічого складного немає, якщо абітурієнт завалить письмову частину, то завжди можна отримати додаткові бали за усну частину. 

В усній частині потрібно розповісти про свою мотивацію навчання та свою коротку біографію.

Слід згадати, що уніврситет набирає студентів у три етапи. Раптом абітурієнт завалює перший раз, то він може подати заявку ще два рази. 

Який порядок дій, якщо ви вирішили поступати

  1. Подати онлайн-заяву на сайті університету.
  2. Підготувати нострифіакацію (підтвердження вашого шкільного атестату зрілості в Україні).

Останнім пунктом можна було б вказати знання чеської мови на рівні B1.

Я вже 1,5 роки працюю в готелі та маю знайомих у туристичній сфері Чехії та чув багато хорошого про випускників цього вишу. Мушу зізнатись, що я сам подав туди документи та з нетерпінням чекаю початку навчання.

Корсині посилання

  1. Про спеціальність на сайті університету
  2. Інформація для іноземців

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.