Як стати своїм у Празі?

Якщо у тебе в планах є стати справжнім пражаном, то ця стаття для тебе. Я розповідаю про ті дрібнички, які можуть тебе видати перед іншими чехами. Стаття допоможе вам злитись із чехами. Згодом, коли зроблю більше спостережень, то підготую ще декілька порад.

Будь прагматичним

Прийди у бар рано, десь о 18:00, випий нормальну для себе кількість келихів пива (або іншого алкоголю), відправся додому раніше і будь готовий, що завтра рано на роботу.

Пий як місцевий

Етикет розпиття алкогольний напоїв в Чехії дуже важлива частина соціальних поведінкових норм.

Основні правила:

  • Коли в барі п’єш пиво або вино завжди перед першим ковтком почаркуйся келихами.
  • Коли п’єш пиво, то одразу після чаркування стукни келихом по столі.
  • Коли п’є шоти цокайся чарками кожного разу!
  • Завжди дивись у вічі людині з якою цокаєшся. Кажуть, якщо не подивитись в очі, то у тебе наступні 7 років буде паскудний секс. Краще не ризикувати!

Будь праговатніком

Ви маєте знати, що Прага західноєвропейська столиця. Також, Прага – це останній цивілізований регіон, а Моравія, інша частина Чехії, точно не є цивілізованою. Ставтесь до всього, що на схід від Праги, як до Азії чи Моравостану.

Не позорся з пивом

Не будь дурнем! Пий місцеве пиво! У Чехії безліч сортів пива, яких ти, скоріш за все, не встигнеш попробувати за все своє життя. Ходити по вулиці з пивом Heineken – це миттєвий соціальний суїцид.

Цілуй дупи на щастя

А тепер трохи про незручні традиції. У парку Кампа є три пам’ятники малюкам. На щастя, раз на рік, пражани цілують дупу одного з малюків. Це правда! Але якщо ви не хочете цього робити, то можете просто ляснути малюка по дупі.

Як самі бачите, традиція прижилась.

Їзди на дачу і збирай гриби

Якщо ви вже тривалий час живете у Празі, то могли помітити, що на вихідних чехи масово кудись зникають. Пражани, як і більшість українців регулярно відвідують свої заміські дачі. Вони там дихають свіжим повітрям і займаються садівництвом. Для нас, українців, у цьому нема нічого нового і дивного. У чехів така традиція виникла у соціалістичний період.

Восени чехи, як і українці, масово заполоняють ліси у пошуках грибів. Для  чехів це, як пригода зі смачною нагородою, і що саме головне все безкоштовно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.