Як я перехворів коронавірус у Празі

Радий повідомити, що у мене нарешті є імунітет на коронавірус й тепер я можу спокійно облизувати поручні у гро адському транспорті. Якщо серйозно, то тут я розповім про перебіг хвороби, як здавав тести та як був на карантині.

На моєму прикладі вам буде легше уявити, що вас чекає у разі зараження коронавірусом.

Важливо буде сказати, що у мене посвідка на ПМЖ та страхування від компанії VZP.

Що робити коли з’явились симптоми?

Телефонуйте своєму сімейному лікарю, а він вже випише вам направлення. Як тільки ви повідомите своєму лікарю про наявність симптомів ви потрапляєте на карантин. Вам дозволяється покидати домівку виключно для здачі тесту.

Як я заразився?

Все почалося з того, що у моєї мами зник смак та нюх. Після цих симптомів все й так було ясно, але лікар направив маму на здачу тесту. Звичайно, що тест був позитивний. Тобто, я заразився від мами вдома.

Мої дії після того як я дізнався, що був у контакті із хворим на коронавірус?

Мама передала мої контакті дані до Гігієнічної служби Праги, а та у свою чергу через годину зв’язалась зі мною. З цієї служби мені зателефонувала пані та детально розпитала про моє самопочуття, взяла мої паспортні дані та дала вказівку бути на карантині. У кінці нашої розмови ми вибрали лікарню у якій я буду здавати тест та дату його проведення. 

Після цього мені на email було надіслане електронне направлення на здачу аналізу.

Так виглядає направлення на тест

З якого моменту людина на карантині?

Після дзвінка від гігієнічної служби Праги я вже офіційно був на карантині. Мені повідомили про те, що я був у контакті з хворим на COVID-19.

Скільки триває карантин?

10 днів.

Карантин у випадку якщо тест на коронавірус негативний

Наприклад, якщо вас зареєстрували як людину, що була у контакті з хворим 1-го листопада, то навіть з негативним тестом ви маєте бути на карантині до 10-го листопада.

Як продовжується карантин, якщо у вас позитивний тест на коронавірус?

Наприклад, з 1-го листопада ви на карантині, як особа, що була в контакті з хворим. Приблизно на 5-е листопада вам назначать тест. 7-го листопада ви отримаєте сповіщення, що у вас був виявлений коронавірус. Саме з 7-го числа у вас починаються нові 10 днів карантину. Тобто, аж до 17 листопада ви точно будете на карантині, якщо у вас не з’являться ускладнення. 

Дзвінок до сімейного лікаря (лікаря загальної практики) та лікарняний

У мене є робота, а тому мені треба було відкрити лікарняний. Лікарняний відкривається дуже просто – одним телефонним дзвінком. 

Після того як мені зателефонувала Гігієнічна служба я зателефонував своєму лікарю – повідомив про свою ситуацію, назвав номер свого страхування та назву фірми роботодавця. Лікарняний був відкритий.

У свою чергу мій роботодавець отримав електронне сповіщення на email про те, що я на лікарняному.

Що робити, якщо у направленні на тестування є помилки?

Не все так просто було з моїм направленням. На жаль, у ньому було багато значних помилок, а саме помилка в імені, замість номеру страхування був записаний мій мобільний номер та абсолютно інша дата народження.

У кінці направлення вказанні контактні данні особи яка це саме направлення робила, тому я написав email у якому уточнив свої дані. Вже наступного ранку на мою електронну скриньку надійшло нове направлення з виправленими даними.

Мій результат тестування

Через 2 дні мені прийшла СМС з підтвердженням про те, що у мене був виявлений коронавірус.

Та сама СМС про те, що я хворий на коронавірус

Про дзвінок від Гігієнічної служби Праги – 2 частина

Згодом зі мною на зв’язок виходить Гігієнічна служба Праги, де повторились ті самі запитання, що й були під час нашої першої розмови: про симптоми, стан здоров’я, місце роботи, контакти і т.п. До речі, операторкою яка мене опитувала була російськомовною.

Як проходило тестування?

Розповім тим, хто ще не в курсі як проходить здача аналізів. Скажу одразу, що це мабуть найжахливіша процедура, що у мене була. Беруть паличку схожу но вушну, але довшу у рази 2-3. Голову треба нахилити назад і тією паличкою прямо у ніс. Знаєте у черепі у районі носа є отвір? Так складається враження, що пхають прямо у цей отвір до самого мозку. Сльози автоматично виходять. Бридка процедура.

Це мало сильний вплив на мою слабку психіку. Я ще декілька вечорів не міг заснути оскільки згадував те мерзенне відчуття під час тестування. 

Дякувати Богу, з грудня цієї процедури вже не буде. Медики будуть брати на аналіз слину з ротової порожнини, а не намагатись пошкрябити і без того тендітний мозок.

Які у мене були симптоми?

Жодних. Хоча через декілька після дзвінка з гігієнічною служби Праги у мене кілька вечорів підряд боліло горло, але без температури. Я цей симптом списав на те, що якогось вечора напередодні забув закрити вікно перед сном і так проспав цілу ніч.

Що потрібно взяти з собою на тестування?

Нічого. Навіть направлення не потрібно. Навіть, якщо у вас з собою буде те саме направлення у паперовому вигляді, то лікарі на місці його навіть не візьмуть. Від вас попросять вашу картку страхування, а там уже в системі знайдуть ваше направлення.

Де найкраще здавати тест?

Коли оператор з Гігієнічної служби Праги запитає вас де ви можете здати аналізи, то оберіть лікарню або «odběrové místo» яке знаходиться у пішій доступності до вас, оскільки з підозрою на коронавірус заборонено користуватись громадським транспортом. Звичайно, якщо у вас є власне авто, то може обрати будь-яке місце для здачі аналізів.

Сповіщення про позитивний результат тесту

До 48 годин після здачі аналізів вам має прийти СМС із вашими результатами тестування.

Також може прийти СМС з посиланням на спеціальний сайт, де потрібно буде вказати дані про те з ким ви були в контакті, де працюєте, з ким живете і тд. Ця анкета не обов’язкова для заповнення.

Після розмови з оператором потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю, а той у свою чергу продовжить ваш лікарняний на 10 днів.

Що таке «контакт із хворим»?

Коли оператор запитає вас про ваші контакти, то мається на увазі з ким ви були разом довше 15 хвилин.

Як вирішується проблема постачання продуктів, якщо всі на карантині?

У моєму випадку нам допомогла моя сестра, яка на щастя не мешкала з нами, тому не мусила бути сидіти на карантині. Вона щовечора постачала нам провізію. За що їй щиро дякуємо.

Коли людина вважається такою, що одужала?

З карантину можна виходити у тому випадку, якщо за ці 10 днів у вас так і не з’явились симптоми. Повторний тест на коронавірус на кінці карантину не проводиться.

Важливо! Якщо зі симптомів й надалі тільки відсутность смаку та нюху, то ви також можете виходити з карантину.

У скільки обійшлась здача тестів?

На пряму я нічого не платив, адже гроші списується з моєї страховки за яку я плачу кожного місяця зі своєї зарплати.

Як карантин вплинув на мій заробіток?

Згідно закону роботодавець оплачує 60% від зарплати працівника, тому я втратив 40%. 

Перевірка нашої сім’ї чи не порушуємо ми умов ізоляції

Конкретно нашу сім’ю не перевіряли, але це відомий факт, що перевірки відбуваються. Навіть, коли ще не було коронавірусу, то людину, яка перебуває на лікарняному могли перевірити чи відбуває вона свій лікарняний дома.

Як закрити лікарняний?

Лікарняний закривається одним телефонним дзвінком до свого лікаря. Після цього він надсилає про це сповіщення вашому роботодавцеві. 

У моєму випадку лікар забув надіслати сповіщення моєму роботодавцю про те, що я вийшов з лікарняного. Мені вистачило зателефонувати аби лікар виправив цю помилку.

Як довго у вас буде імунітет на коронавірус?

Всього 3 місяці. Протягом цього часу навіть, якщо ви були у контакті з хворим, то вам не потрібно здавати тест на коронавірус або бути на карантині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.