Марш за повну легалізацію марихуани у Празі

У багатьох Прага асоціюється із таким собі слов’янським Амстердамом, але це далеко від істини. Багатьох туристів  ввели в оману вивіски із зображенням листу марихуани, але це всього-на-всього “понти для прієзжих”. У таких магазинах продаються продукти від яких ви не отримаєте наркотичного задоволення, а будете мати цікавий сувенір із Праги.

Яка реальність з марихуаною у Чехії?

Відкритий продаж марихуани дозволений виключно аптекам і за рецептом лікаря. А вирощування до 5 кущів марихуани та зберігання до 10 грамів трави карається штрафом до 15 000 крон (18 500 грн). Якщо в особи виявлять понад 5 кущів і більше як 10 грамів речовини, то їй вже загрожує кримінальна відповідальність із реальним тюремним строком.

У той же час чеське законодавство дозволяє використання коноплі/марихуани в інших продуктах. Наприклад, можна вільно купити у супермаркеті крем із вмістом коноплі або шоколад і т.д.

Якщо вечором опинитесь у якомусь студентському барі, то ви скоріш за все відчуєте запах коноплі. Як самі бачите, що закон не дуже вітає такі рослини, але суспільство не бачить у цьому загрози та просто отримує кайф від життя.

Навіть я, якогось разу бувши у барі з друзями випадково покурив трави. Ми вийшли “на курілку” і там був якийсь чех, який стояв і курив траву. Ми з ним познайомились, поспілкувались і він запропонував нам косяк. Я з друзями вільно курили на вулиці, а повз проїжджали патрулі поліції та все було добре. Молоді чехи для себе вже легалізували марихуану і тепер чекають часу коли це буде закріплено буквою закону.

Що за марихуанний марш?

Вільні люди Чехії вийшли на пражські вулиці та площі, щоб мати право отримувати повну насолоду від життя. Марш зібрав 8000 однодумців.

Марш вимагав повної легалізації марихуани, а саме, щоб кожна людина на території Чехії могла без перешкод вирощувати й зберігати необмежену кількість трави.

Марш почався на Карловій площі та закінчився на острові Штваніце. На острові для учасників акції протесту підготували багато розважальних і політичних подій. Людей розважали чеські та іноземні ді-джеї, джаз-колективи, вогняне шоу, різні майстер-класи та багато чого іншого.

Марш підтримала Піратська партія Чехії, яка засідає у парламенті. На цьому заході вони стали ініціаторами збору підписів за легалізацію марихуани, створили політичний майданчик для обговорення питань легалізації. Ця ж партія роздавала не просто буклети, а давала спеціальний папір для самокруток.

Також на заході був розміщений ринок, де місцеві підприємці торгували виробами із коноплі, пристосуваннями для куріння, одягом, біжутерією і т.п.

Це був чеський протест, тому звичайно ж там було пиво із сосисками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.